Topic: Potrzebny sprzęt chodniczy do lodziarni

Niedługo zostanę oficjalnie właścicielką lodziarni w mojej miejscowości, a lody będą naturalne, wykonywane u nas w zakładzie. Dużo zainwestowałam w maszyny mieszające, więc sprawa jest niemal pewna. Dlatego chciałam zapytać czy ktoś może mi doradzić jeśli chodzi o lady chłodnicze cukiernicze ? Wiiem mniej więcej co chcę, ale ciekawa jestem waszych opinii.

Re: Potrzebny sprzęt chodniczy do lodziarni

Co konkretine chcesz wiedzieć?

no np czy lepiej kupić kilka mniejszyc i je ze sobą połączyć, czy może lepiej kupić jedną większą? Poza tym, zastaawiam się czy lepsza jest szyba uchylna czy przesuwana? No i czy są jeszcze jakieś rzeczy, które powinnam wziąć pod uwagę?

No to tak, ja uważam, że lepsza jest szyba uchylna, jest to zdecydowanie bardziej wygodne i praktyczne w przypadku lodziarni. Szyby uchylna są również dużo praktyczniejsze w czyszczeniu, a to w gastronomii przeciez naprawdę bardzo ważne. Ja bym się jezcze zastanowił, czy wolę mieć agregat wbudowany czy zewnętrzny. Oba są ok,ale zależy czego potrzebujesz.

OK, dzięki, a co jeszcze powiesz mi, jeśli możesz o chłodniczych szafach ? Chciałabym sprzedawać ciastka pakowane osobno tak, aby klient mógł sa sobie je wziąć z półki i zapłacić przy kasie.

Z chłodniczymi szafami sprawa wygląda tak, że jeśli masz zamykaną to powinna miec system odmrażania i skraplania, to normalny proces w tego typu urządzeniach i zapobiega zamrażaniu w lodówce. Możesz zdecydować się na otwartą, co jest na pewno dośc wygodne, raczej klientom nie będzie to robiło różnicy.

No właśnie się zastanawiam, bo mi by się bardziej podobała taka otwarta, tylko czy tonie będzie pobierało więcej prądu?

Nie wiem czy będzie pobierało więcej, wydaje mi się, że różnica nie będzie aż tak wielka, bote npowoczesne lodówy są tak zaprojektowane , zeby były również w miarę opłacalne ekonomicznie. Tym bym się wiec specjalnie nie denerwował.

Jeśli mogę ci coś zasugerowac to poszedłbym raczej w urządzenia z agregatami wewnętrznymi, skoro mówisz,że będziesz miała małą kawiarnio-cukiernię. Agregaty zewnętrzne są raczej do duzych sklepów, ze sporym zapleczem.