Topic: Dłużnicy i windykacja – jak rozwiązać ten problem?

Zastanawialiście się kiedyś ile w Polsce jest przypadków dłużników i jak dużych długów? Jestem przerażony tym, co się wokół mnie dzieje. Znajomi bankrutują jak grzyby po deszczu przez to, że klienci im nie płacą i mają problem z odzyskaniem pieniędzy. Jak można rozwiązać taki problem? Jak się teraz windykuje dłużników? Nadal tylko firmy windykacyjne i sąd?

Re: Dłużnicy i windykacja – jak rozwiązać ten problem?

Chyba jednak najczęściej korzysta się z firm windykacyjnych i kancelarii prawnych. Sam niewiele ugrasz. Choć w necie można często spotkać ogłoszenia pt.: sprzedam dług. Nie wiem do końca na czym polega ten mechanizm, ale dzieje się tak… To chyba jest jakaś giełda. Moich znajomych męczą też komornicy.

A ja mam takie pytanie - czy można zająć tylko wynagrodzenie? Czy sa tez inne rodzaje wierzytelności?

Jeśli chodzi o zajęcie wierzytelności to są tu różne opcje. Posłuzę się fachową nomenklaturą wink : wierzytelności zwykłe; wierzytelności zabezpieczone wpisem do księgi wieczystej, poręczeniem lub zastawem, wierzytelności związane z posiadaniem dokumentu.

To ja to trochę bardziej rozjaśnię smile Generalnie chodzi o to z tą zajętością, że załóżmy  Ty jesteś winien komuś pieniądze, a przeciwko temu komuś już toczy się podobne postępowanie z wniosku innej osoby. Jeśli komornik się o tym dowie, to będzie chciał, abyś swój dług oddał na jego konto, a nie swojego wierzyciela. 

Okej, kumam. Warto to wiedzieć na przyszłość. 

Obyśmy nie musieli się męczyć z takim problemem… Za nic w świecie bym tego nie chciał.

To najlepiej nikomu nie pożyczać kasy smile