Topic: Alkohol w oczach młodych ludzi – fakty i mity

Czy i wy macie dorastające dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z używkami takimi jak alkohol? Co młodzi ludzie tak naprawdę wiedzą o alkoholu? Czy nie naszą rolą, jako rodziców jest odpowiednie edukowanie w tym temacie?

Re: Alkohol w oczach młodych ludzi – fakty i mity

Jak to mówią, przykład musi iść z góry. Skoro młodzi widzą nadużywających alkoholu  rodziców trudno spodziewać się, że oni będą zachowywali się inaczej. Tymczasem powszechnym przekonaniem wśród młodzieży jest mit, że lampka wina, kufel piwa czy „kieliszek” wódki nikomu jeszcze nie zaszkodziły.

Dzisiejsza młodzież jest bardziej rozwiązła niż jakieś kilka lat temu a problem nadużywania przez nich alkoholu staje się już prawdziwą plagą…

Ja mam dorastającego syna i temat spożywania alkoholu traktuję bardzo poważnie. Staram się edukować syna w tym temacie. Ostatnio dałem mu spróbować alkohole whisky aby miał on rozeznanie, które alkoholowe trunki są godne uwagi i najwyższej jakości. Uczę go także kultury picia i odpowiedniego zachowania w towarzystwie…

Z moich obserwacji wynika, że często młodzi ludzie mają błędne przekonanie, że alkohol dodaje sił. Rzeczywiście alkohol może sprawiać takie wrażenie, ponieważ poprzez swoje działanie pobudzające pozwala na krótko zapomnieć o zmęczeniu. To uczucie jednak szybko mija