Topic: Jak załatwić rozwód bez orzekania o winie w Warszawie?

Szukam informacji dla przyjaciółki, która chce się rozwiesc. Jak to się załatwia, gdy dwie strony zgadzają się na rozwód, gdy nie mają dzieci, a łaczy je jedynie wspólny kredyt na mieszkanie. Czy da się taki rozwód przeprowadzic w miare cywilizowany sposób?

Re: Jak załatwić rozwód bez orzekania o winie w Warszawie?

To wszystko zalezy tak naprawde od ludzi ktorzy sie rozwodza. Przy rozwodach do glosu i tak zwykle dochodza emocje, wiec najlepiej rozwodzic sie przez adwokata nawet jak to ma byc rozwód bez orzekania o winie w Warszawie czy gdziekolwiek indziej. Ludzi są ludzmi i często zaczynaja sobie po prostu robic na zlosc. A jak dokładnie chcesz wiedziec jak wygląda taka forma rozwodu i jakie za soba pociąga skutki, to pod tym adresem http://prosterozwody.pl/rozwody-warszaw … a-o-winie/ wszystko zostałao dokładnie wyjaśnione.

jednym słowem radzisz żeby wzieła adwokata? Ja tez jej to mówie, ale nie chce słuchać. Mimo że się rozwodzi to wciąż ufa męzowi.

skoro sobie ufają po co się rozwodzą?

a co ma adwokat do zaufania? To dwie rozne sprawy. Dzieki adwokatowi bedzie jej latwiej wszystko załatwić i tak to poukładać, zeby rozwod nie stal się dla niej powaznym problemem finansowym.

Ja też miałem się rozwieść bez orzekania o winie do póki nie doszło do pierwszej rozprawy i nagle była juz żona zmieniła front. Jak wezmie adwokata to koleżanka będzie przygotowana na każdą ewentualność, a nie tak jak ja. Ja byłem w totalnym szoku.

Twoja koleżanka musi mieć świadomość, że jak rozwiedzie się bez orzekania o winie, to traci prawo do ewentualnych alimentów płaconych przez współmałżonka. Nie mówię o alimentach na dzieci, tylko o alimentach na nią, jak by zachorowała lub gdy po prostu wraz z rozwodem drastycznie pogorszy się jej jakość życia.

O tym nie wiedziałam. Dziękuje za informacje i za tego linka. Faktycznie tam też jest coś takiego napisane. Myśle, że teraz ją to nie interesuje, ale musze jej o tym powiedzieć. Wielkie dzieki za opdowiedzi.