Topic: Szukam dobrze płatnej pracy w Niemczech – pomocy!

Jak zaznaczyłam w temacie potrzebuję jak najszybciej podjąć nową pracę. Z tego co mi wszyscy mówią to najlepiej byłoby znaleźć coś w Niemczech. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Re: Szukam dobrze płatnej pracy w Niemczech – pomocy!

Moim zdaniem czasy, kiedy można było dobrze zarobić w Niemczech, bezpowrotnie już minęły, więc nie wiem czy warto rozglądać się tam za pracą. Właściwie to całkiem dobrze sytuacja wygląda u nas w kraju, więc może warto rozejrzeć się u nas na miejscu?

Właśnie szukałam już w Polsce i niestety nie mogłam niczego znaleźć. Dlatego postanowiłam spróbować szczęścia za granicą. Pomożecie?

Jak ja szukałam pracy u naszych zachodnich sąsiadów to postawiłam na pomoc laxocare.pl i znalazłam to czego szukałam. Praca przy opiece nad starszymi ludźmi nie jest tak bardzo angażująca, a pieniądze z tego są super - bez problemu dasz radę utrzymać członków rodziny, którzy zostaną w Polsce. Sprawdź może mają aktualnie coś co Cię zainteresuje.

Zerknij na to ogłoszenie - http://laxocare.pl/oferty-pracy/opieka- … schendorf/, wydaje się bardzo w porządku, a pieniądze są kuszące. Opieka nad małżeństwem nie może być aż tak męczące. Pewnie będziesz miała też czas, aby rozwinąć jakieś pasje, nauczyć się języka, czy też zapoznać się z kulturą. Skontaktuj się z nimi, może ogłoszenie jest jeszcze aktualne, a jak nie to na pewno znajdą Ci coś innego.

A nie muszę mieć jakiegoś konkretnego wykształcenia związanego z opieką starszych osób? Jakichś kursów? W końcu chyba nie oddadzą pod opiekę ludzi, osobie, która ma wyłącznie maturę.

Jak to mówią - na bezrybiu i rak ryba. Trudno jest o pracowników, więc jeżeli wykażesz się odpowiednimi cechami to bez problemu dostaniesz tego typu pracę. W Niemczech w szczególności cenią sobie pracowitość polskich kobiet, a ponadto darzą je zaufaniem, więc bez wahania składaj aplikację i czekaj na rozmowę wstępną. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbowała. Jak tego nie zrobisz to się nie dowiesz:)

Tak zrobię! Dzięki za miłe słowa, pomoc w znalezieniu czegoś, a przede wszystkim za zmobilizowanie mnie do działania.