Topic: Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot z winy przewoźnika?

Czołem, mam taką sytuację że chciałbym dostać pieniądze za opóźnienie lotu. Trwało to kilka godzin, przewoźnik oczywiście nie był w stanie odpowiednio zadbać o oczekujących pasażerów. Ponoć są przepisy które pozwalają jakieś zadośćuczynienie uzyskać.

Re: Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot z winy przewoźnika?

O ile wiem to Zwrotair oferuje dość fajne usługi w tym zakresie. Musisz to sobie ogarnąć i zobaczyć jakie są możliwości ale sprawa jest „do wygrania” wink

Raz korzystałem z ich usług, tu masz wszystko opisane https://zwrotair.pl/procedura-postepowania/opozniony-lot/. Ogólnie to odszkodowanie za opóźniony lot jest wielokrotnie nie wypłacane ponieważ pasażerowie nie znają swoich praw a operatorzy zawsze kombinują na swoją korzyść. Lepiej już poprosić o pomoc taką firmę – mniej się człowiek utruje.

Rzadko latam i na szczęście nie miałem dotąd żadnych przygód z opóźnieniami. Jak zawsze jest to wszystko kwestią szczęścia lub jego braku. Przy pechu faktycznie można koczować na lotnisku godzinami...

Byłam na wakacjach w Turcji i odwołano nam lot. Na szczęście linie zareagowały od razu i nikt nie miał prawa czuć się źle potraktowany.