Topic: Menu i przystawki na wesele – co powinno się jeszcze znaleźć na stole?

Hejka kochani! Jesteśmy w trakcie organizacji wesela. Będize dużo osób, około 120, więc raz, że powinno być dużo jedzenia, dwa, że powinno być wiele różnych rodzajów posiłków, żeby dla każdego coś miłego się znalazło smile Oprócz klasycznego menu, czyli rosołu, pieczeni i generalnie kuchni polskiej, to mamy też jeden stół chłopski (czyli kiełbasy, ogórki, smalec itp.), coś dla amatorów kuchni wschodniej i orientalnej, a także przysmaki kuchni szwedzkiej (mój przyszły małżonek stamtąd pochodzi i od niego sporo osób na weselu będzie). Uważacie, że warto by było jeszcze coś dorzucić?

Re: Menu i przystawki na wesele – co powinno się jeszcze znaleźć na stole?

Rany Julek… czego tam jeszcze może brakować niby? Kuchnia orientalna, wschodnia, Wam to się poprzewracało tongue

A ja z kolei uważam, że to fajna sprawa. Mnie strasznie nudzą wesela, gdzie są cały czas te same posiłki. Im większa różnorodność dań tym lepiej. W końcu to tylko (oby) jeden taki dzień w życiu, na którym można zaszaleć, prawda? A myśleliście może o tym, by kupić kawior? Myślę, że takim smakołykiem goście byliby zachwyceni smile

Hm, popatrz, o tym zupełnie nie pomyślałam. Ale skąd go wziąć? Takie w markecie nie dość, że kiepskiej jakości, to jeszcze często kosztują tyle, że się nie opłaca.

Widzisz, to wszystko zależy od tego, czym karmiona jest też ryba i w jakich warunkach żyje. Zasadniczo jest kilka rodzajów w ogóle kawioru – jest kawior z łososia, pstrągów, są imitacje, czyli jaja taszy (osobiście nie polecam… zresztą to to najczęściej jest na półkach sklepowych) i – mój ulubiony – kawior z jesiotra smile czy raczej z jesiotrowatych. Ja go zamawiam z tej strony: http://esturian.pl/ i polecam z całego serca.

No dobra, a jaką mam pewność, że ten kawior będzie smaczny?

Chociażby taką, że oni mają ekologiczną hodowlę, w której przestrzegają najwyższych standardów. Jak wejdziesz pod ten adres: http://esturian.pl/hodowla/ to będziesz mogła sobie poczytać więcej o warunkach, w jakich trzymanych są ryby. O ile wiem, używają też naprawdę zdrowych pasz, co przekłada się na smak kawioru.