Topic: Zarządzanie nieruchomościami w Poznaniu – czy ktoś korzystał z tej oferty?

Witam. Chcę oddać mieszkanie do wynajęcia i szukając jakichś informacji na temat jak zrobić to najkorzystniej trafiłem na ciekawą, jak dla mnie ofertę, ale nie jestem pewien czy dobrze to zrozumiałem. Chodzi o firmę oferującą zarządzanie nieruchomościami w Poznaniu, także na obrzeżach. Wszystkie szczegóły tej oferty znajdują się tutaj: http://www.premiumforrent.pl/. Czy ktoś może korzystał z tej oferty i powie mi czy to rzeczywiście taki wspaniały pomysł jak mi się wydaje albo po prostu ocenicie to?

Re: Zarządzanie nieruchomościami w Poznaniu – czy ktoś korzystał z tej oferty?

Przeczytałam i wydaje mi się to fajne, nie wiedziałam że są biura zajmujące się też monitorowaniem jak przebiega wynajem, wydawało mi się że ich zadaniem jest tylko znalezienie klienta i już. Na pewno jest to bardzo korzystne w niektórych przypadkach kiedy ktoś nie ma czasu sam tego pilnować, ja na ogół spotykam się z sytuacjami że właściciele wynajmowanych mieszkań chętnie je odwiedzają, biorąc pieniądze, sami płacą rachunki itp. ale pewnie nie każdy ma na to czas

A ja zwróciłam uwagę na inną kwestię. Że nie zawsze wynajem jest łatwy i przyjemny i czasem są kłopoty, na przykład zniszczenie sprzętów znajdujących się w mieszkaniu (kaucja wcale nie załatwia sprawy), a jak ktoś zalega z opłatami to już w ogóle jest kosmos, wiele się o tym mówi ale tak naprawdę bardzo trudno jest kogoś eksmitować. Wydaje mi się że taka profesjonalna firma pozwoli zabezpieczyć się na takie przypadki, choćby jeśli chodzi o skonstruowanie dobrej umowy, ważnej w świetle prawa, bo takie pisanie ściągnięte z netu pewnie nie wyczerpuje wszystkich możliwości

To fakt, obie te kwestie mnie zainteresowały i mnie kuszą ale ta strona prawna jeszcze bardziej, mam nowe i dobrze urządzone mieszkanie i nie chciałbym ani żeby mi ktoś je poniszczył, nawet przypadkowo, ani tym bardziej żebym potem nie mógł usunąć lokatora z takiego mieszkania jeśli pojawią się jakieś kłopoty

Więc ja bym polecała z takiej opcji skorzystać, szkoda w ogóle że dużo osób o takiej ofercie nie wie i załatwia wszystko na własną rekę z czego potem nieraz są niezłe kłopoty…

Właśnie ja mam zamiar ich uniknąć smile szkoda nerwów, czasu a przede wszystkim pieniędzy