Topic: Czym mam jeździć po kolizji?

Czy Wy też macie takiego pecha. Kilka miesięcy temu padał deszcz i nowiutkim autem wpadlam na pobocze i otarłam się bokiem o barierkę. Mam autocasco w aucie, więc mogła sobie wynająć auto zastępcze na koszt ubezpieczyciela. Teraz minęło ledwie pół roku i gość wyjeżdżał z bocznej ulicy i mi walnął w ten sam bok. Co ja teraz zrobię, nie mogę wziąć drugi raz auta, a muszę jeździć jakość do pracy.

Re: Czym mam jeździć po kolizji?

I czym się tak martwisz, przecież wszystkie koszty związane z Twoją naprawą pójdą na konto sprawcy zdarzenia. Nic na tym nie ucierpisz. Auto też możesz wynająć na koszt sprawcy i to w bardzo prosty sposób. Tylko mi nie mów, że nie wiedziałaś takich rzeczy...

No nie wiedziałam i w dalszym ciągu trudnio mi w to uwierzyć. Pierwsze słyszę, żeby można było taką akcje robić. Jeśli to prawda to naprawdę super.

No muszę przyznać koledze rację smile)) Tak właśnie przewiduje prawo, że zgodnie z kodeksem cywilnym masz prawo rządać od sprawcy za pośrednictwem ubezpieczyciela rekompensaty za poniesione szkody, w tym przypadku brak możliwości jazdy samochodem i wypożyczenie auta zastępczego.

Ten zapis bardzo ułątwił pracę wielu osobom. Szczególnie Ci, którzy byli narażeni na dużą szkodowość ze względu na ilość pokonywanych kilometrów, na pewno uznali ten zapis za świetny. Wcale się nie dziwie, bo mając pewność, żę zawsze będzie się mobilnym, praca idzie dużo lepiej.

Słuchaj, jeśli jeszcze nic nie robiłaś w kwestii wypożyczenia auta to zajrzyj sobie tutaj http://wynajem.auto-polonia.eu/oferta/samochod-zastepczy/ i zobacz jak to działa. Auto możesz wypożyczyć na okres trwania Twojej sprawy ubezpieczeniowej. Co więcej w tej wypożyczalni nie musisz wykładać swoich środków, bo wszelkie formalnosci zostana załatwione przez użyczającego auto smile)))

Tej papierkowej roboty zawsze było zbyt dużo w polskim prawie.

No niestety, czasami i tak bywa. Ja znam tą wypożyczalnię, bo korzystamy z niej w okresie letnim z aut na wakacje. Jeździmy dość dużą grupą i zawsze bierzemy pewne auto jak tutaj http://wynajem.auto-polonia.eu/wynajem-samochodu/, za bardoz niską cenę.