Topic: Budowa domu czy kupno używanego?

Cześć. Stanąłem przed bardzo ważną decyzję, chyba jedną z wazniejszych ktorej konsekwencje będą mi towarzyszyć do końca zycia i nie jest to małżeństwo smile. Mianowicie planujemy z żoną zainwestować pieniądze w domek ale nie wiem czy lepiej kupić używany nawet w nieciekawym stanie i pobawić się w remonty czy od razu zbudować coś własnego według wybranego projektu. Prosze o porady bardziej doswiadczone w tym zakresie osoby, dzięki.

Re: Budowa domu czy kupno używanego?

Może to trochę nieładnie zabrzmi ale kiedyś teść powiedział mi że wyremontować używany dom to jak ubrać starszą kobietę w najładniejszą sukienkę i dać jej najdroższe kosmetyki. Wieku nie da się ukryć i predzej czy później z takim domem wychodzą problemy. Koszt budowy a zakupu i remontu są bardzo porównywalne a na pewno bedziesz miec spokój na długie lata.

Bardzo obrazowe porównanie ale niezaprzeczalnie prawdziwe bo stare domy potrafią dać się we znaki. Tylko patrzeć aż posypie Ci się hydraulika, elektryka, nigdy nie wiadomo co jest pod podłogą i w murach.. nie ryzykowałbym jednym słowem.

Standardowy dylemat smile. W moim przypadku w grę wchodziła tylko budowa domu, po pierwsze z powodów o których pisano wyżej a po drugie miałem już kupioną za kawalera ziemię którą chciałem wykorzystać zgodnie z marzeniami. Dochodzi do tego oczywiście niezliczona ilość plusów jak np swoboda wyboru takiego projektu który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Ja zdecydowałem się na biuro projektowe Nano Studio gdzie pomogli mi tak dostosować rozkład pomieszczeń żeby odpowiadał mi idealnie i tak w istocie jest.

Brałem to pod uwagę, ale samemu wpaśc na jakis pomysl to co innego niz uslyszec to od kogoś kto przeszedl troche wiecej ode mnie smile. Obgadam to jeszcze z żoną ale zdecydowanie bardziej skłaniam się w stronę budowy. Dziękuję za waszą pomoc, biorę sobie wszystko do serca i zobaczymy jak to będzie, pozdrawiam.

Żona jest za budową czy wolałaby kupić coś uzywanego?

Podobnie jak ja nie ma jeszcze zdanie, ale gdzies tam w tle cały czas przewija sie jednak budowa.