Topic: Zielona szkoła dla uczniów ze szkoły gimnazjalnej

Witajcie. Chce zorganizować dla swojej klasy zieloną szkołę i zastanawiam się czy jest to lepsza opcja od zwykłej wycieczki klasowej. Miejsca również jeszcze nie wybrałam, ani typu atrakcji, które miałyby wchodzić w jej skład. Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat, ponieważ nigdy jeszcze nie organizowałam czegoś podobnego i nie wiem jak to wygląda w praktyce. Czekam z niecierpliwością na Wasze rady.

Re: Zielona szkoła dla uczniów ze szkoły gimnazjalnej

Witaj. Pracuje w gimnazjum i już kilka razy byłem na zielonej szkole wraz z moją klasą lub jako dodatkowy opiekun i muszę przyznać, że jest to rewelacyjna zabawa dla dzieciaków, jak i dla nauczycieli. Jest to całkowita odmiana od tradycyjnych wycieczek ze zwiedzaniem.

Cześć. Zgodzę się z moim poprzednikiem. Jest to ciekawsza alternatywa dla zwykłych wycieczek krajoznawczych. Moim zdaniem zielona szkoła nad jeziorem to najlepszy wybór, ponieważ można zorganizować ciekawe zajęcia. Byłam z moją klasą na takiej wycieczce, gdzie pływaliśmy kajakami – super zabawa!

Hej! Zielona szkoła to cudowna sprawa. Pamiętam jak sama na takie jeździłam i wspominam je bardzo miło. Moja córeczka jest jeszcze za mała na takie atrakcję, ale jak tylko będzie większa to z chęcią będę ją posyłać na takie wyprawy.