Topic: Programy do modelowania w drukarkach 3D.

witam wszystkich.:) zastanawiam się jak usprawnić i polepszyć swoje wydruki w 3D. Bardzo spodobała mi się ta technologia, daje naprawdę niesamowite efekty. Ale faktem jest też, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.;) Moja wyobraźnia coraz bardziej szaleje i szukam jakiegoś dobrego oprogramowania do kształtowania swoich projektów. Słyszałem, że można dostać coś naprawdę ciekawego, dzięki czemu nie tylko każdy szczegół jest pod kontrolą, ale i całość zdecydowanie lepiej „się spina”. Macie jakieś doświadczenia? Czekam na porady.:)

Re: Programy do modelowania w drukarkach 3D.

Skąd ja to znam, heh. Jak zaczynałem to czegokolwiek bym nie wydrukował byłem wniebowzięty i czułem się jakbym odkrywał kosmos.:D Teraz patrzę na wszystko zupełnie inaczej i mam coraz większe oczekiwania. Chociaż też pewnie dlatego, że u nas w firmie tak trzeba, gdybym się nie dostosował i nie dbał jak wariat o każdy detal to pracodawcy nie byliby nie zadowoleni.;) u nas stosuje się oprogramowanie stąd 3dphoenix.pl/sklep/51-oprogramowanie i zdecydowanie polecam. To naprawdę dobre źródło, prototypowanie 3d jest dzięki sprawnemu oprogramowaniu łatwiejsze i bezawaryjne.:)

Nie wiem do końca jak to jest z dodatkowym oprogramowaniem i dopiero uczę się w tym temacie.:) ale wiem, że u nas używa się czegoś takiego 3dphoenix.pl/drukowanie-cnc.html i że praca na takim sprzęcie jest niesamowicie ciekawa. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkiego się nauczę i będę nie tylko drukować, ale też zajmować się prototypami. W pierwszej chwili to wszystko wydawało się niesamowicie skomplikowanie, ale im więcej czasu i praktyki tym większa frajda.:)

zgadzam się, kwestia czasu i praktyki.;) ale dobrego sprzętu też. Jeśli interfejs jest klarowny i sensownie się z nim współpracuje to na pewno szybciej idzie złapać haczyk. A oprogramowanie, o które pytał kolega też wcale nie jest takie trudne, działa się na nim bardzo intuicyjnie.

dziękuję za komentarze. Widzę, że 3d łączy ludzi.:)