Topic: Metalowe czy drewniane.

Mam wielki dylemat. Chciałbym zakupić nowe szafy do obsługi administracyjnej w naszych biurach, ale nie wiem, czy robić to na bazie drewnianych mebli czy może metalowych. I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy, ale decyzji samodzielnie podjąć jakoś nie mogę.

Re: Metalowe czy drewniane.

To są zwsze trudne rozwiązania, jak trzeba wybrać pomiędzy dobrym a lepszym. Ja obstawiam metalowe kasety, bo to zdecydowanie trwalszy mebel. Wszystkie zabezpieczenia są bardzo dobre i naprawdę trudno się dostać do takiej szafy.

O bezpieczeństwo chodzi przede wszystkim. To mają meble, w których będą przechowywane dokumenty, do których tylko nieliczni będą mieli dostęp. Dlatego jeśli chodzi o zabezpieczenia muszą być na najwyższym poziomie.

Z tego co wiem meble wykonane z metalu charakteryzują się dużą trwałością, ale oczywiście muszą być wykonane przez dobrego producenta. Już samo malowanie wskazuje na to czy masz do czynienia z dobrym produktem. Ja od zawsze praktykuje zakup takich właśnie mebli, bo mam już je sprawdzone.

I u mnie w firmie uzywa się tego rodzaju urządzeń, bo warunki są dosyć specyficzne. Drewniane szafy owszem ładnie wyglądają, ale to wszystko co mają do zaoferowania. Ja zdecydowanie obstawiam szafy metalowe. Są warte swojej ceny.

To co przeważa na stronę szaf metalowych to fakt, że są bardzo bezpieczne i zabezpieczają nie tylko pod względem kradzieży, ale też częściowo i pod względem pożaru. Mam znajomych, którzy dzieki temu uratowali swoje mienie, bo szybko zdążyli zainterweniować.

Fajne jest to, że można z nich tworzyć moduły zdecydowanie większe. Rozbudowa jest bardzo prosta i polega po prosty na dokładaniu kolejnych elementów. Wystarczy dokupić nową szafę i odpowiednio ja zestawić z pozostałymi. Szczególnie dzialy kadr będą z takiego rozwiązania zadowolone.

No jako kadrowa potwierdzam, że dostęp do takiego archiwum jest przyjemniejszy. W drewnianych szafach jest gorzej.