Topic: Egzaminy i standardy STANAG

Hej hej. Pytanie mam do was forumowicze. Mój mąż, żołnierz zawodowy ostatnio mówił coś o kokreśleniu jego poziomu znajomości języka angielskiego. Wspominali o tym w pracy. Teraz od dwóch dni w domu nie mówi się o niczym innym jak o STANAG. Mąż tłumaczył mi co to jest, ale ja chyba tego nie ogarniam. Czy ktoś z was mógłby mi to wytłumaczyć "łopatologicznie"? Z góry dziękuję.

Re: Egzaminy i standardy STANAG

Cześć. No więc tak. The Military English (angielski dla służb mundurowych, militarny) bada umiejętności z słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim i określa je w postaci oceny. W ten sposób studenci otrzymują ustandaryzowany profil językowy - Standardized Language Profile. Personel wojskowy więc musi być językowo biegły w celu pomyślnej realizacji powierzonych obowiązków. W rezultacie wszyscy pracownicy otrzymują test STANAG 6001.

Re: Egzaminy i standardy STANAG

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do egzaminu STANAG jest otoczyć się tym językiem, jak to tylko możliwe. Najlepiej zrobić kilka oficjalnych kursów. Oglądać filmy po angielsku. Czytać angielskie gazety czy mieć jakikolwiek rodzaj aktywności w języku angielskim na co dzień. Ważne jest, aby wykorzystać każdą okazję do korzystania z języka angielskiego. Mamy Internet, telefon, itp.