Topic: Szybka i bezstresowa przeprowadzka

Witajcie. Zmieniamy z rodziną mieszkanie. Jesteśmy z Warszawy i w sumie do nowego mieszkania jest blisko, ale im bliżej terminu, tym bardziej mnie zaczyna przytłaczać ilość prac do zrobienia przed przeprowadzką. Jak to sprawnie ogarnąć?

Re: Szybka i bezstresowa przeprowadzka

Przede wszystkim nie zabieraj śmieci, mam oczywiście na myśli rzeczy niepotrzebne. Ja przy okazji swojej przeprowadzki powyrzucałam kilka dużych worów niepotrzebnych rzeczy. Zmiana mieszkania to dobra okazja na pozbycie się tego, co się nam nie przydaje. Oczywiście, wcale nie trzeba tego wyrzucać. Można dać ogłoszenie o sprzedaży czy możliwości oddania za darmo, najlepiej z opcją „odbiór we własnym zakresie” ,wówczas, jak ktoś będzie zainteresowany, to sam podjedzie. Co do firm, to ja korzystałam z tej http://transportwiki.com.pl/przeprowadzki-w-warszawie/. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a meble zostały dokładnie zabezpieczone folią.

Witaj, koniecznie dokładnie opisuj kartony i worki, bo potem można się nie odnaleźć w tych pudłach. Na kartonach z delikatnymi rzeczami, typu naczynia itp. warto napisać wielkimi literami „uwaga” czy coś podobnego, wówczas ekipa przeprowadzkowa będzie wiedziała, że musi się z tym ostrożnie obchodzić. Dobrze jest mieć bagaż podręczny z najpotrzebniejszymi rzeczami, wówczas nie trzeba od razu po prozeprowadzce rozpakowywać wszystkich kartonów. Przeprowadzka to też dobra okazja, żeby wyczyścić zakurzone rzeczy, które długo leżały na półkach. Przy rozpakowywaniu dobrze jest mieć pod ręką ściereczki i środek do czyszczenia, najlepiej w sprayu.

Witaj, ja korzystałem z usług tej firmy http://transportwiki.com.pl/bagazowka-warszawa/. Zabezpieczenie mebli i sprzętów możesz zlecić ekipie albo zrobić to samemu, kupując folie stretch lub folie bąbelkową w markecie budowlanym. Z porad praktycznych - jeśli macie dużo książek i dokumentów, nie pakujcie wszystkich w duży karton, tylko w kilka mniejszych. Takie rzeczy są ciężkie.