Topic: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć, czy terapie leczenia alkoholizmu są skuteczne i rzeczywiście mogą odmienić człowieka tak jak się o tym mówi? Wydaje mi się że jestem uzależniony bo na biurku nieustannie leży butelka wina z której podpijam. Na początku piłem żeby złagodzić stres, ale zauważyłem teraz że piję bez powodu, czasem nawet z automatu. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Re: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Podpijanie z automatu jak to nazwałeś niewątpliwie świadczy o alkoholizmie. Już tak przyzwyczaiłeś umysł do picia ze nie myslac zaspokajasz pragnienie. Powinienes czym predzej zglosic sie do specjalisty ktory zbada twoj stan i powie co dokladnie masz robic. Pozdrawiam.

Re: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Wystraszyłaś mnie nie na żarty. Nie czuję się uzalezniony, ani chory może po prostu mam trudniejszy okres który musze przeczekać?

Re: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Nie jestem psychologiem ale taka obronna postawa również świadczy o chorobie. Nie chcesz sie przyznac, sam sobie tlumaczysz ze to tylko okazjonalnie, że masz trudniejszy czas itd. Niestety to tak nie działa i będzie tylko gorzej. W przypadku alkoholizmu kazdy dzien sie liczy i jest niezwykle wazny w leczeniu wiec im szybciej zaczniesz tym lepiej.