Topic: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć, czy terapie leczenia alkoholizmu są skuteczne i rzeczywiście mogą odmienić człowieka tak jak się o tym mówi? Wydaje mi się że jestem uzależniony bo na biurku nieustannie leży butelka wina z której podpijam. Na początku piłem żeby złagodzić stres, ale zauważyłem teraz że piję bez powodu, czasem nawet z automatu. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Re: Czy terapie alkoholowe są skuteczne?

Podpijanie z automatu jak to nazwałeś niewątpliwie świadczy o alkoholizmie. Już tak przyzwyczaiłeś umysł do picia ze nie myslac zaspokajasz pragnienie. Powinienes czym predzej zglosic sie do specjalisty ktory zbada twoj stan i powie co dokladnie masz robic. Pozdrawiam.

Wystraszyłaś mnie nie na żarty. Nie czuję się uzalezniony, ani chory może po prostu mam trudniejszy okres który musze przeczekać?

Nie jestem psychologiem ale taka obronna postawa również świadczy o chorobie. Nie chcesz sie przyznac, sam sobie tlumaczysz ze to tylko okazjonalnie, że masz trudniejszy czas itd. Niestety to tak nie działa i będzie tylko gorzej. W przypadku alkoholizmu kazdy dzien sie liczy i jest niezwykle wazny w leczeniu wiec im szybciej zaczniesz tym lepiej.